Akupunktur ile Sigara Bırakma

Akupunktur ile Sigara Bırakma

, ile zayıflama tedavisi kadar çok tercih edilen bir yöntemdir. Üstelik diğer sigara bırakma yöntemlerine nazaran yöntemi daha etkili olmasının yanı sıra süreç daha kolay atlatılabilmektedir.

Sigara bağımlılığı çağımızın en büyük sorunlarından biri. Çok sayıda sigara tiryakisi bağımlılıklarından kurtulmak istemekte fakat uygulanan yöntemler ya başarılı sonuç vermemekte ya kullanılan yöntemlerin çok ciddi yan etkileri görülmekte ya da bağımlılıktan kurtulma süreci kişinin günlük yaşantısını son derece olumsuz etkilemektedir. Söz konusu olumsuz etkilerin başında sinirlilik, uyku kalitesinin bozulması, iştah artışı, baş ağrısı, dikkat eksikliği ve konstrasyon problemleri gibi günlük hayatı ciddi şekilde olumsuz etkileyen unsurlar meydana gelmektedir.

tedavisi ile bu olumsuz etkiler hem görülmemekte hem de tahmin edilenden daha kısa sürede sonuçlar alınabilmektedir.

Akupunktur ile Sigara Bırakma

Akupunktur Sigara BırakmaAkupunktur ile sigara bırakma yöntemini tercih edenler için, seansa başlamadan önce 12 saat boyunca sigara içilmemiş olması gerekmektedir. 12 saat boyunca sigara içilmemesi kişinin nikotine ihtiyaç duymasına neden olmaktadır. Meydana gelen bu nikotin açlığı nedeniyle sigara bağımlılığından kurtulmak isteyen kişiye yapılan muayene yapılır ve hangi noktalardan patolojik sinyallerin geldiği tespit edilir. Tespit edilen noktalara göre tedavi süreci başlar.

Sigara tedavilerinde en çok tercih edilen bölge kulak bölgesidir. Kulak bölgesinde normalde pek çok nokta vardır fakat bu noktaların tümü muayene edildiğinde sinyal vermeyebilmektedir. Sadece yapılan muayeneler neticesinde tedaviye ihtiyaç duyulan noktalar sinyal vermektedir. Dolayısıyla nikotine ihtiyaç duyarak gelen kişinin kulağı muayene edildiğinde alınan sinyaller doğrultusunda tedavi süreci başlar.

Akupunktur Sigara Bırakma

Akupunktur sigara bırakma süreci, diğer tedavi yöntemlerine nazaran daha etkili olmasının yanı sıra daha kısa sürmektedir. Öyle ki, 3 seansta hatta bazı kişilerde 2 seans sonunda dahi sigaradan kurtulmak mümkündür. Bu kadar kısa sürede gerçekleşmesinin nedeni sigaraya tekrar başlanmasına ya da bırakılamamasına neden olan unsurların ortadan kaldırılmasıdır.

Sigara bırakma sürecindeki kişi sinir, aşırı iştah, konsantre sorunları, dikkatsizlik, uyku kalitesi düşüklüğü ve diğer günlük hayatı olumsuz etkileyen unsurlar nedeniyle sigarayı bırakmaktan vazgeçer. Akupunktur sigara bırakma tedavisi ile bu unsurlar ortadan kaldırıldığından kişi kolaylıkla ve kısa sürede sigarayı bırakabilir.

Akupunkturla sigara bırakma tedavisi için İzmir akupunktur kliniğinde kişiye özel tedavi programları uygulayan Uzm. Dr. Başak BİNGÖL ‘den bilgi alabilir ve talepte bulunabilirsiniz. Bunun için web sitemizin iletişim sayfasında yer alan iletişim bilgilerinden iletişime geçebilir ya da iletişim formunu doldurabilirsiniz.

Leave comment